Badania leków bez recepty – w czym mogą pomóc?

badania rynku, badania kliniczne

Firma chcąca wprowadzić nowy lek powinna najpierw doskonale poznać rynek oraz potrzeby klientów. W ten sposób będzie mogła stworzyć produkt, który będzie jak najbardziej przydatny dla zainteresowanych osób, a jednocześnie dużo bardziej dochodowy dla producentów. Badania rynku farmaceutycznego to najlepszy sposób na przeanalizowanie sytuacji – najlepsze wyniki osiąga się współpracując z profesjonalnymi firmami z branży medical market research. 

 

Projekty healthcare market research

Nie tylko przed wydaniem leków przydają się takie badania leków. Również w późniejszym okresie warto sprawdzać, jak w rzeczywistości wygląda ich zastosowanie. Statystyki sprzedaży nie mówią wszystkiego, natomiast pomiary analityczne w sposób rzeczywisty obrazują opinie klientów. Umożliwiają bezpośrednią rozmowę ze stosującymi lek osobami, którzy pozostają anonimowi i dzięki temu szczerze przedstawiają swoje zdanie. 

 

Badania rynku medycznego sposobem na sukces

Opinie klientów to tak naprawdę najważniejsza sprawa dla każdej firmy. Dlaczego? Ponieważ to od nich zależy, czy dany produkt będzie przynosił zyski. Badania rynku medycznego pomogą ustalić, co odpowiada kupującym w danym produkcie oraz co ewentualnie chcieliby zmienić. Dzięki temu firma może usprawnić swoje leki, dostosować do grona zainteresowanych i znacznie zwiększyć dochody, a to przecież najważniejsze.

 

Plan działania i realizacja

Już podczas panowania produkcji należy zastanowić się nad badaniami rynku farmaceutycznego. Warto zainteresować się ofertami specjalistycznych firm, które zajmują się analizą statystyczną. Mają oni specjalistyczny sprzęt oraz wykwalifikowanych pracowników, którzy doskonale wiedzą, jak rozmawiać z klientami, by uzyskać szczere odpowiedzi. Firma taka przygotuje odpowiednią formę badania rynku medycznego, na przykład ankiety i podejmie się realizacji.

 

Sukces w zasięgu ręki

Wiele firm popełnia ten błąd, że po wydaniu produktu, nie przykłada wagi do dalszego rozwoju produktów. Analiza rynku powinna odbywać się cyklicznie, aby producent miał informacje na temat skuteczności leku oraz tego, czy sytuacja ta rozwija się na korzyść, czy wręcz przeciwnie. Trzymanie ręki na pulsie zapobiegnie ewentualnym stratom oraz pomoże stale rozwijać działalność i powiększać dochody. 

 

Statystyka medyczna przedstawiona w raporcie

Raport z przeprowadzonych badań powinien być dokładny i czytelny. Każdy przeprowadzony pomiar będzie zarejestrowany w najlepszy możliwy sposób i dzięki temu w każdej chwili można będzie porównać wyniki z kilku analiz. Badania medical market research to najlepszy sposób na to, by stale mnożyć wydatki. Kosz poniesiony na ich realizację bardzo szybko się zwróci.
 

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
W jakich obszarach leków przeprowadza się badania?

Główne obszary analiz, skupiają się na badaniu oraz analizie produktów z segmentu OTC (leki bez recepty), Rx (lekarstwa na receptę) oraz suplementy diety.

Jakie inne aspekty warto również poddać badaniu?
 • Opakowania produktów medycznych,
 • Wizerunek oraz świadomość marki,
 • Skojarzenia z marką,
 • Urządzenia medyczne,
 • Obsługę pacjenta placówki medycznej,
 • Obsługę klienta w aptece. 
Jakie metodami można przeprowadzić badania rynku medycznego?
 • Badania fokusowe FGI,
 • Ankiety ilościowe online (CAWI),
 • Indywidualne wywiady pogłębione,
 • Wywiady CAPI - z użyciem urządzeń mobilnych,
 • Analiza danych zastanych - desk research.
Zobacz także
Copyright © Medical-Market-Research
English