Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile: duży wybór funkcji i możliwości

program do gabinetu, elektroniczna dokumentacja medyczna

Placówki medyczne i lekarze prowadzący samodzielnie praktyki coraz lepiej i skuteczniej dopasowują się do oczekiwań pacjentów. Ci stawiają m.in. na mobilny dostęp do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, która oprócz funkcji wymaganych przepisami prawa posiada funkcjonalności dające obu stronom maksymalne korzyści.

 

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile

Dziś skupimy się na systemie Medfile, jest to Elektroniczna Dokumentacja Medyczna dla gabinetów medycznych, dentystycznych i fizjoterapeutycznych. To kompletne narzędzie, które z punktu widzenia placówki medycznej po prostu opłaca się mieć i wszechstronnie z niego korzystać.

 

Funkcje programu do gabinetu

Jakie funkcje oferuje Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile? Zakres możliwości jest bardzo szeroki. Poprzez lepszą organizację pracy pozwala na jej usprawnienie, jednocześnie tworząc wizerunek placówki nowoczesnej i ukierunkowanej na potrzeby pacjenta.

 

Spośród wielu możliwości Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile warto wymienić m.in.:

 • Rejestracje online i grafik wizyt. Opcja ta daje możliwość samodzielnej rejestracji wizyty przez pacjenta. Dla lekarza to możliwość wskazania grafiku wizyt, urlopu, moduł wizyt powtarzalnych itd.
 •  Ustandaryzowana karta pacjenta pozwala na pełen wywiad lekarski w podziale na kartę wizyty; możliwość tworzenia własnych kart; wzorce dokumentów (np. zaświadczenie, skierowania) z danymi pacjenta, historia wizyt, zgody RODO, kontrola rachunków i faktur, backup kartoteki co 30 minut.
 • Możliwość wystawiania recept zgodnie z zaleceniami NFZ (refundowanych i nierefundowanych). NOWOŚĆ: możliwość tworzenia własnych receptur.
 • Inteligentne bazy danych – autosugestie dotyczące ICD-10/ICD-9, kodów ICF, codziennie aktualizowana baza leków.
 • Obsługa płatności: opcja wystawania rachunków i faktur, wyszukiwanie rachunków i dokumentów, raporty księgowe.
 • Bazy danych: import / eksport. To m.in. możliwość importowania kartotek pacjentów do bazy Medfile i generowanie raportów w formacie Excel.
 • Zarządzanie kontem / użytkownikami. System automatycznie zabezpiecza sesje. Możliwość indywidualnego nadawania uprawnień. Nowością jest ograniczenie logowania do wybranego adresu IP.
 • Integracja z systemami: Medfile jest w pełni zintegrowany z systemami: e-WUŚ, WFirma, NFZ – Platforma P1 i P2, e-Recepty i e-Zwolnienia.
 • Moduł powiadomień SMS i mailowych: ceniony przez pacjentów system powiadomień SMS i potwierdzeń rezerwacji (jak i anulowania) poprzez e-mail.
 • Całodbowa rezerwacja wizyt online.
 • Moduł dla dentystów: karta wizyty zawierająca diagram dentystyczny; pełen wywiad medyczny, kody ICD-10.
 • Moduł dla fizjoterapeutów: interaktywny diagram fizjoterapeutyczny, dedykowana karta pacjenta, pełen wywiad i wizualizacja dolegliwości, kody ICF, ICD-10.
 • Aplikacje mobilne (system iOS i Android) pozwalają m.in. na zarządzanie kalendarzem wizyt, uzupełnianie o nowych pacjentów i gabinety.
 • Własna strona internetowa: spersonalizowana na własnej domenie lub stworzona na szablonie Medfile.
 • NOWOŚĆ:  elektroniczny podpis pacjenta.
 • NOWOŚĆ: magazyn – opcja ta pozwala monitoring na przyjmowanie i wydawanie leków, jeśli taka działalność prowadzona jest przez placówkę, natychmiastową kontrolę stanów magazynowych, czy śledzenie historii wydanych produktów.

 

Zapraszamy do założenia darmowego konta w systemie Medfile i umówienia się na prezentację możliwości, jakie daje program do gabinetu.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czy program Medfile jest płatny? 

Oferujemy naszym klientom kilka różnych pakietów, zarówno bezpłatny, jak i kilka płatnych wersji, które rekomendujemy klientom w zależności od rodzaju i wielkości ich działalności. Im droższy pakiet, tym ma więcej możliwości. 
 

Jak wygląda kwestia związana z bezpieczeństwem w Medfile?

Dla całego zespołu Medfile, bezpieczeństwo użytkowników jest szczególnie ważne, dlatego zapewnione jest na najwyższym poziomie. Dodatkowo cały system jest całkowicie zgodny z RODO. Program oferuje również dostęp do stałej pomocy technicznej wykwalifikowanych pracowników. 
 

Co warto wiedzieć i zrobić e-Wizytą u lekarza?

Przed wizytą online, warto zastanowić się, o czym chcemy porozmawiać z lekarzem i opcjonalnie przygotować sobie listę pytań, tak aby o niczym nie zapomnieć. W przypadku wideorozmowy należy zadbać o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia oraz sprawny mikrofon w naszym urządzeniu mobilnym.

Zobacz także
Copyright © Medical-Market-Research
English