Wartość badań rynkowych

badania rynku

Jeśli chcesz nadążyć za trendami na rynku i być o krok przed konkurencją, musisz prowadzić badania rynku! Dla każdej organizacji korzystne jest przyjrzenie się temu, co będzie źródłem sukcesu, a dobrym miejscem do rozpoczęcia jest ocena wartości badań rynku. Dowiedz się więcej o tym, jak przeprowadzać skuteczne badania rynku.
 

Wartość badań rynkowych dla organizacji

Badania rynku mogą pomóc w pozyskaniu nowych klientów, jak również w utrzymaniu zadowolenia obecnych. Organizacje powinny dążyć do maksymalizacji swoich wysiłków marketingowych przy pomocy badań. Z pewnością sukces odniosą te organizacje, które nadal będą się rozwijać i wychodzić naprzeciw potrzebom firm, pomagając im w podejmowaniu trafnych decyzji. Bądźmy, więc gotowi na wyzwanie, które wiąże się z przeprowadzaniem badań rynku. Nie zapominajmy jednak, że przy prowadzeniu badań, kluczowe jest zadawanie właściwych pytań. Nie ma sensu odkrywać, że klient ma z czymś problem, jeśli nie dowiemy się dlaczego!
 

Jak przeprowadzić udane badania rynku?

Jeśli Twój projekt badawczy ma być udany, musisz zaprojektować skuteczne badanie. Twoje wstępne planowanie będzie miało wpływ na sukces Twojego badania rynku i powinno obejmować:

  • określenie celów badania rynku, aby zadać tylko niezbędne pytania;
  • wybór grupy docelowej, aby tylko osoby spełniające wyznaczone kryteria wypełniły badanie;
  • zadawanie właściwych pytań, aby zaoszczędzić czas respondentów;
  • promowanie badania, aby trafiło do jak największej liczby osób;
  • raportowanie i analiza z przeprowadzonego badania, aby móc wyciągnąć wnioski do dalszych działań.
     

Rozpoczęcie pracy z ankietami online

Ankiety online są jednym ze sposobów przeprowadzania badań rynku. Można je szybko i łatwo tworzyć i przeprowadzać. Są mniej inwazyjne, niż rozmowy telefoniczne lub ankiety przeprowadzane w cztery oczy. Tworzenie skutecznych ankiet jest umiejętnością i nie powinno odbywać się bez dokładnego planowania. Nie zapominaj, że badania rynku mogą być ewoluującą działalnością i mogą być zwiększane w miarę potrzeb. Łatwo jest uaktualnić lub zmniejszyć większość planów w dowolnym momencie. Aby stworzyć ankietę online, warto skorzystać z programów do przeprowadzania badań internetowych, takich jak SurvGo™. Opłata za skorzystanie z takiego narzędzia jest niewielka, a możliwości są bardzo duże. Osoby przeprowadzające tego typu badania rynku mogą skorzystać z udostępnionych szablonów bądź stworzyć własne. Co więcej, mają także dostęp do bieżących wyników i mogą stale obserwować ilość wypełnionych badań, jak i odpowiedzi, które są zaznaczane. Skorzystanie z takiego programu z pewnością zaoszczędzi czas osoby przeprowadzającej badanie.

Pracując systematycznie i kierując się zdrowym rozsądkiem, możesz z łatwością stworzyć ankiety, które dostarczą Ci odpowiednich wyników, aby podjąć dobre decyzje.  Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, warto skorzystać z usług przedsiębiorstw zajmujących się przeprowadzania badań rynku. Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat® jest jednostką, która przeprowadza różnego rodzaju badania rynku. Przeprowadzone badania przez ekspertów z pewnością będą wykonane dokładnie, a na ich podstawie zostanie przeprowadzona dokładna analiza statystyczna. Eksperci zatrudnieni w tej firmie mają duże doświadczenie, które z pewnością jest widoczne w trakcie realizacji badań.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakich technik można użyć podczas przeprowadzania badań rynku?
  • Techniki i metody ilościowe, 
  • Techniki i metody jakościowe,
  • Techniki i metody mieszane. 
Czym charakteryzuje się technika mieszana - desk research?

Analiza desk research to nic innego jak analiza istniejących już danych. Przebiega ona na podstawie danych zastanych oraz danych statystycznych np. NFZ, GUS.

Co może zyskać przedsiębiorstwo dzięki prowadzeniu badań rynku?

Przeprowadzanie badań rynku umożliwia zdobycie przewagi nad konkurencją, a to wszystko dzięki możliwości prognozowania popytu. Na ich podstawie bez problemu będziesz mógł ustalić strategię marketingową, czy poznać preferencje zakupowe swoich klientów.
 

Zobacz także
Copyright © Medical-Market-Research
English