Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – gabinet lekarski na miarę XXI w.

program do gabinetu, elektroniczna dokumentacja medyczna

Odpowiedź na zapotrzebowanie klientów dotyczące rozwoju usług medycznych dotyczy nie tylko wprowadzenia nowoczesnych zabiegów medycznych i wykorzystania najlepszych technicznych urządzeń, ale także postępu w zakresie prowadzenia dokumentacji medycznej. Nowość, która od niedawna działa we wszystkich gabinetach i placówkach lekarskich w Polsce w postaci e-Zwolnień, przy odpowiednim doborze programu może zrewolucjonizować i ułatwić pracę gabinetu. Redukcja czasu poświęconego dla dokumentów medycznych to aż 90%.

 

Wybierz najlepszy program do EDM

Wybór programu na miarę XXI w. wiąże się z czasem poszukiwań i testów. Na rynku są obecne systemy, które funkcjonują w służbie zdrowia od ponad 20 lat. Czy jednak spełniają one wymogi dzisiejszej cyfryzacji i odpowiadają wymaganiom zinformatyzowanych społeczeństw? Należy to sprawdzić podczas okresu testowego. Pewnym jest, że warto zainwestować w program, który działa w tzw. chmurze obliczeniowej (cloud computing) dzięki niej Elektroniczna Dokumentacja Medyczna jest dostępna z każdego urządzenia z dostępem do Internetu, także na smartphonach, tabletach i laptopach. System do EDM Medfile® jest obsługiwany właśnie za pomocą chmury obliczeniowej. To rozwiązanie umożliwia dostęp do danych przechowywanych w systemie z każdego miejsca. Także z domu.

Wygoda wystawiania e-Recept i e-Zwolnień w szybki sposób, wspomaga pracę lekarzy rodzinnych oraz specjalistów, którzy jak dotąd wypisywali tego rodzaju dokumenty medyczne w formie papierowej. Zmniejszenie ilości czasu pracy nad wypełnianiem dokumentów medycznych pozwala specjaliście na:

  • przeprowadzenie bardziej szczegółowego wywiadu medycznego,
  • dokładne badanie fizykalne,
  • ustalenie przerwy w trakcie przyjmowania pacjentów,
  • organizację i kontrolę magazynu leków (dostępne w Medfile®),
  • zwiększenie ilości wizyt w gabinecie.

 

Darmowa wizytówka gabinetu

Podejmując wybór zakupu odpowiedniego oprogramowania do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej warto zastanowić się nad promocją gabinetu. Zgodnie z zapisami prawnymi lekarze nie mogą reklamować swoich usług. Jednak promowanie swojego gabinetu w sieci jest możliwe, z zastosowaniem się do pewnych wytycznych. Darmowa wizytówka gabinetu, dzięki której pacjenci będą mogli łatwiej znaleźć placówkę pozwoli dotrzeć do większej ilości osób poszukujących specjalisty. Internet jest teraz głównym środkiem komunikacji, a wizytówka gabinetu w sieci najlepszym sposobem na promowanie swojej praktyki. Program Medfile® udostępnia II rodzaje działań w tym zakresie. Pierwszym jest darmowa wizytówka gabinetu wraz z darmową stroną www. Drugim integracja z platformą ZnanyLekarz.pl.
 

Wybierz najlepszy program dla swojej placówki medycznej, idź z duchem cyfryzacji i wyprzedzaj konkurencję!

Copyright © Medical-Market-Research
English