eCRF zalety

badania kliniczne

eCRF to elektroniczny formularz raportujący służący do zbierania danych z badań klinicznych i obserwacyjnych produktów farmaceutycznych i medycznych. System eCRF.biz został opracowany przez BioStat, dostawcę oprogramowania do badań klinicznych.

Nasz system eCRF ma prosty w obsłudze interfejs, zawierający obszerny zestaw funkcji. Szybki czas konfiguracji i elastyczne ceny sprawiają, że badania kliniczne są praktyczne i opłacalne niezależnie od ich wielkości.

 

Prosty i ekonomiczny system zarządzania badaniami klinicznymi (CTMS)

eCRF.biz to potężny system zarządzania badaniami klinicznymi (CTMS), który charakteryzuje się wyjątkowo szybkim czasem konfiguracji badania i jest ekonomiczny tak w instalacji, jak i działaniu. Umożliwia zarządzanie procesem badań bez konieczności zlecania ich firmom zewnętrznym. Rozwiązanie to  umożliwia pełną kontrolę nad procesem gromadzenia, przetwarzania, monitorowania i raportowania danych gromadzonych drogą elektroniczną.

 

Główne zalety korzystania z eCRF

 • Dostępność danych – można je wyświetlić na dowolnym urządzeniu, gdziekolwiek i kiedykolwiek będą potrzebne;
 • Szybkie przesyłanie danych z urządzeń zewnętrznych;
 • Prawidłowo zdefiniowane kontrole wiarygodności, zapewniające adekwatność danych;
 • Możliwość udostępniania danych, w przypadku gdy odpowiedni personel potrzebuje dostępu do informacji;
 • Raportowanie – raporty końcowe są dostępne w trakcie badania i po jego zakończeniu;
 • Bezpieczeństwo – eCRF.biz jest całkowicie zgodny z przepisami RODO, co chroni dane przed wyciekiem. W dodatku codziennie tworzone są kopie zapasowe formularzy w lokalizacji zewnętrznej.

 

Chociaż tradycyjne CRF nadal zajmują pewne miejsce w środowisku badań klinicznych, to uważamy, że stopniowo zacznie się to zmieniać wraz z rozwojem technologii. Długi system raportowania na papierze z pewnością może konkurować procesem sprowadzonym do kilku dotknięć tabletu jedynie przez pewien czas.

Elastyczność i szybki czas konfiguracji systemu eCRF.biz sprawia, że ​​jest on szczególnie odpowiedni do przeprowadzenia badań próbnych urządzeń medycznych. Ta branża rozwija się bardzo szybko, dlatego  jej przypadku ważny jest krótki okres prototypowania i sprawne gromadzenie danych.

 

eCRF.biz na urządzeniach mobilnych

eCRF.biz może być używany na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu zdalni użytkownicy mogą korzystać z technologii mobilnej, zbierać informacje i raportować do bazy danych w czasie rzeczywistym. Klienci mogą następnie zarządzać tymi danymi, analizować je i w razie potrzeby zatwierdzać przed wyeksportowaniem ich do systemów firm wewnętrznych.

Podsumowując, eCRF jest systemem zarządzania danymi, który zastępuje potrzebę prowadzenia tradycyjnego CRF. System ten zaprojektowano w celu zaoszczędzenia czasu i zwiększenia przejrzystości danych dla wszystkich stron zaangażowanych w proces badań klinicznych.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Ile czasu potrzebują pracownicy Biostatu, aby przygotować system eCRF.biz do badania klinicznego?

Czas oczekiwania na zbudowanie systemu eCRF.biz oraz konfigurowanego pod konkretne badanie kliniczne zawsze uzależniony jest od kilku czynników, takich jak: wielkość badania, poziom skomplikowania, grupa docelowa. Jednak zawsze dostosowujemy się również pod oczekiwania klienta. Średni czas oczekiwania, z jakim trzeba się liczyć, to ok. 1,5-2 miesiące.
 

Co wchodzi w zakres usług podczas badania klinicznego?

Cały nasz Biostatowy zespół świadczy kompleksowe oraz profesjonalne usługi w zakresie badań klinicznych, oraz odpowiada za takie aspekty, jak:

 • Obsługę statystyczną badania,
 • Przygotowanie eCRF i data management,
 • Przygotowanie dokumentacji projektowej,
 • Monitoring,
 • Kontraktowanie ośrodków i badaczy, zarządzanie projektem, szkolenia.
Czy system eCRF.biz oferowany przez Biostat, może być zintegrowany z laboratoriami?

Jak najbardziej. System eCRF.biz jest w pełni przygotowany na integrację z laboratoriami. Jednak nie jest to prosta i szybka droga, ponieważ cały proces z tym związany jest złożony. Musi zostać on uprzedzony weryfikacją oraz konsultacjami z działem IT, jak i licznymi testami.

Zobacz także
Copyright © Medical-Market-Research
English