Strona internetowa gabinetu lekarskiego – jak skutecznie reklamować usługi zdrowotne

program do gabinetu

Zoptymalizowana strona internetowa pomaga zwiększyć zaufanie pacjentów do Ciebie i twoich usług, przyciąga odwiedzających do dostarczania informacji kontaktowych i wzmacnia zwrot z inwestycji Twoich działań marketingowych online. Niezależnie od tego ile osób odwiedza Twoją stronę, jeśli nie jest ona w stanie przyciągnąć nowych pacjentów nadszedł czas na jej udoskonalenie.

Kluczowym celem jest zwiększenie ruchu na Twojej witrynie, jednak pomocne będzie to tylko wtedy, gdy ruch ten prowadzić będzie do konsultacji. Dodatkowo powinieneś pamiętać, by Twoja witryna była przyjazna dla użytkowników, aby większość odwiedzających była konwertowana na nowych pacjentów. Oto kilka sposobów na ulepszenie swojej obecnej strony internetowej.

Zacznij od określenia celu Twojej witryny. Co chcesz osiągnąć? Co chciałbyś przekazać pacjentom? Pamiętaj, edukacja pacjentów i ich satysfakcja jest ważna, lecz ciężka do zmierzenia.

Za pomocą Google Analytics i innych narzędzi analitycznych online można mierzyć i śledzić wydajność witryny, która jest zazwyczaj omawiana w odniesieniu do danych. Podstawowe dane o witrynie powinny zawierać liczbę niepowtarzalnych użytkowników, łączną liczbę odwiedzających, odwiedzin strony, ilość czasu spędzonego w witrynie, współczynnik odrzuceń i współczynnik konwersji. Tutaj współczynnik konwersji jest ostatecznym wskaźnikiem, ponieważ mierzy liczbę zapytań mailowych lub połączeń telefonicznych otrzymanych przez praktykę bezpośrednio ze strony internetowej. Na przykład, jeśli w ciągu miesiąca otrzymasz 100 unikalnych użytkowników, dziesięć zapytań e-mailowych lub połączeń telefonicznych, witryna przekształci użytkowników w nowych pacjentów w tempie 10 procent, co oznacza dobry poziom współczynnika. Znajomość tego, co należy zmierzyć i jak zmierzyć, sprawi, że poczujesz się zmotywowany, a także będziesz wiedział jakich korekt dokonać, by zwiększyć współczynnik konwersji.

 

Spraw, by Twoja witryna była dostosowana do urządzeń mobilnych

Jedną z najbardziej imponujących statystyk jest współczynnik konwersji użytkowników mobilnych. Według badań Google'a prawie 65% wyszukiwań rozpoczęło się na urządzeniu mobilnym. Zamiast budować oddzielne witryny dla użytkowników komputerów i urządzeń mobilnych, sugeruje się, aby marketerzy branży medycznej stworzyli jedną stronę internetową, która dopasowana jest do różnych rozmiarów ekranu, dzięki czemu jest responsywna. Niezdolność witryny do automatycznego dostosowywania się do urządzeń spowoduje negatywne wrażenia użytkownika i może spowodować znaczną utratę potencjalnych klientów.

Jak sprawdzić, czy Twoja witryna reaguje na telefony komórkowe? Wystarczy otworzyć swoja witrynę w przeglądarce i maksymalnie zmniejszyć.

Jak wygląda Twoja witryna? Jeśli Twoja witryna jest przycięta, treść nie jest czytelna lub Twoja witryna wygląda na zniekształconą. Oznacza to, że Twoja witryna nie reaguje na telefony komórkowe. Ponieważ technologia stale się rozwija, zaleca się sprawdzanie swojego responsywnego projektu co najmniej dwa razy w roku. Umożliwi to identyfikację potencjalnych problemów z witryną i wprowadzenie niezbędnych aktualizacji.

 

Brak kompromisów w sprawie treści

Pierwszym krokiem do stworzenia dobrej strony internetowej jest opracowanie treści w taki sposób, by przyciągały odpowiednich odwiedzających. Aby to zrobić, musisz przestrzegać dwóch podstawowych zasad: twórz treści, których szukają docelowi odbiorcy i konsekwentnie je promuj. Te zasady działają najlepiej razem. Nie można podążać za jednym bez drugiego. Tworzenie świetnych treści może przyciągać odbiorców docelowych do Twojej witryny, ale bez konsekwencji odbiorcy stracą zainteresowanie. Podobnie, ilość nie jest alternatywą dla jakości.


Czym jest dobra treść?

Dobra treść jest tym, co docelowi odbiorcy chcą konsumować. Gdy przeszukujesz Google od grypy po bezsenność, Google używa indeksu słów kluczowych związanych z Twoimi witrynami wyszukiwania i reklamami, które pasują do Twojego zapytania. Podstawową zasadą jest to, że im częściej słowo kluczowe pojawia się w witrynie, tym wyższa pozycja witryny w trafnych wynikach wyszukiwania. Aby treść witryny była przydatna, musi być interesująca. Zaangażowanie może obejmować obrazy, grafikę i chwytliwe nagłówki. Najważniejszą funkcją strony internetowej jest przekształcenie  potencjalnych klientów na nowych, płacących. Aby to osiągnąć, ważne jest, aby służyć potencjalnym pacjentom informacje, których szukają. Oprócz innych form treści, ci nowi pacjenci szukają jasnych i łatwych wskazówek, aby połączyć się z praktyką. Gdy potencjalni pacjenci chcą umówić się na wizytę, nie będąc przeszukiwać całej witryny. Najprawdopodobniej, jeśli nie mogą łatwo znaleźć tych informacji, po prostu się poddadzą. Aby poradzić sobie w takich sytuacjach, umieść swój numer telefonu zarówno w nagłówku, jak i stopce każdej strony.

 

Pozycjonowanie (SEO) – najważniejsza strategia

Jeśli chcesz przyciągnąć, służyć i zatrzymać pacjentów, SEO to jedna z najważniejszych strategii w Twojej praktyce medycznej. SEO wpływa na możliwości Twojej witryny w Internecie. Linki zwrotne, słowa kluczowe, tagi tytułu i lokalne wykazy - wszystkie te czynniki wpływają na SEO. Jednak skuteczne SEO wymaga poświęcenia i wysiłku. Jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa została znaleziona online przez potencjalnych pacjentów, musisz zająć się dwoma kluczowymi obszarami:
- SEO na stronie: odnosi się do wszystkiego w obrębie witryny i obejmuje treści do indeksowania, linki do indeksowania i struktury adresów URL oraz zoptymalizowane strony, opisy i znaczniki tytułu
- SEO na zewnątrz: odnosi się do zewnętrznych możliwości SEO i obejmuje różne sposoby na przyciągnięcie uwagi do Twojej witryny poprzez budowanie linków, udostępnianie treści i optymalizację pod kątem wyszukiwania na urządzeniach mobilnych.

 

 

Jasna, prosta i przyjazna strona to droga do sukcesu

Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze strony internetowe to te, które są łatwe w nawigacji, informacyjne i wiarygodne. Odwiedzający unikają stron, które są mylące, wymagają zbyt wiele czasu i wydają się niewiarygodne. Również rzadko czytają tekst uważnie. Aby czytanie stało się przyjemniejsze, zwiększ czcionkę nagłówków i podziel mniejszy tekst na części, które można przyswoić. Nagłówki powinny również zawierać słowa kluczowe związane z wyszukiwaniem, które pozwolą odwiedzającym znaleźć to, czego szukają, i poprawić pozycję w rankingu wyszukiwarek.

Efektywne strony internetowe zawierają również obrazy, które nadają ludzką twarz praktyce. Według badań KissMetrics dodanie obrazów do strony internetowej może zwiększyć współczynnik konwersji o 95%. Treści wideo również mogą być znaczącym bodźcem.

Musisz pamiętać, że tworzenie stron internetowych to dynamiczny proces. Podczas gdy niektóre zasady pozostają niezmienne, technologia i zachowanie użytkowników zawsze ewoluują. Skuteczne projektowanie stron internetowych musi obejmować umiejętność mierzenia tego, co działa, a co wymaga poprawy.

Podsumowując posiadanie strony internetowej ma kluczowe znaczenie dla powodzenia w środowisku służby zdrowia. Pamiętaj, strona z broszurami nie doprowadzi Cię do sukcesu. Jako lekarz, twoim obowiązkiem jest wzmocnić pozycję swoich pacjentów i być liderami w swojej branży. Inwestycja w projekt i treść strony internetowej będzie wypłacać dywidendy w postaci nowych pacjentów i lepszej widoczności w Internecie. Będziesz mieć większy ruch, lepsze współczynniki konwersji i większe przychody. Dzięki odpowiedniemu ukierunkowaniu, technologii i fachowym wskazówkom, możesz przyciągnąć więcej pacjentów do swojej praktyki lekarskiej a także zautomatyzować takie procesy jak rejestracja pacjentów online.

 

Jednym z rozwiązań które oferują zarówno darmowe szablony stron internetowych gabinetów, jak i możliwość wpięcia płatnego modułu rejestracji pacentów online jest Medfile - strony www gabinetu lekarskiego.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czy będąc klientem Medfile, istnieje możliwość posiadania własnej strony WWW?

Oczywiście, użytkownicy, dzięki Medfile mogą mieć własną stronę WWW za darmo! Wystarczy skorzystać z szablonu w Medfile i stworzyć swoją stronę internetową. Będąc klientem systemu EDM Medfile dodatkowo można aktywować sekcję rejestracji pacjentów on‑line na wizyty.

Czy posiadanie własnej stronę WWW gabinetu, jest opłacalne?

Jak najbardziej tak. Własna strona internetowa może zagwarantować podmiotowi medycznemu lub całej placówce, zwiększoną popularność, rozpoznawalność oraz dodatkowo ilość realizowanych wizyt. Dodatkowo pomoże ona w takich aspektach, jak: poprawa renomy firmy oraz zwiększenie jej rozpoznawalność na tle konkurencji.
 

Jakie są zalety własnej strony www, możemy wyróżnić?
  • Darmowe uruchomienie strony internetowej,
  • Spersonalizowana strona WWW na własnej domenie,
  • Zwiększenie realizowanych wizyt, 
  • Idealnie jako wizytówka programu dla poradni i gabinetu,
  • Integracja z serwisem ZnanyLekarz.
Zobacz także
Copyright © Medical-Market-Research
English