haloDoctor – nowoczesna platforma telemedyczna do prowadzenia zdalnych wizyt lekarskich

Powszechny dostęp do lekarzy specjalistów staje się teraz jeszcze bardziej możliwy, za sprawą platformy dla lekarzy i pacjentów haloDoctor, która łączy w sobie możliwość prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej przez Medfile® oraz prowadzenia wizyt lekarskich przez Internet.
 

e-Recepty – kamień milowy dla upowszechnienia telemedycyny

Idealnym rozwiązaniem odpowiadającym aktualnemu zapotrzebowaniu rynkowemu okazały się być e-Recepty, dzięki którym pacjenci nie muszą udawać się po receptę na potrzebne leki do przychodni stacjonarnej. Wdrożenie e-Recepty pozwoliło na szybkie przesyłanie potrzebnego kodu do jej realizacji za pomocą e-maila lub SMS-a na telefon pacjenta. To rozwiązanie otworzyło także nowe możliwości, jakie niesie ze sobą telemedycyna.

Dzięki haloDoctor został wypracowany system, za pomocą którego pacjenci są szybko konsultowani przez specjalistów, otrzymują porady, lekarze prowadzą wizyty adaptacyjne, jak również mogą dla swoich pacjentów wystawić e-Recepty i e-Zwolnienia, bez konieczności przyjścia do gabinetu.

Ewa Tkocz-Piszczek

 

 

"W haloDoctor.pl wypracowaliśmy idealne rozwiązanie dla lekarzy i pacjentów, w którym z poziomu jednej aplikacji można zarządzać grafikiem wizyt, dokumentacją medyczną pacjentów, rezerwować telekonsultacje, wystawić pacjentowi e-Receptę" opisuje dr inż. Ewa Tkocz-Piszczek, wiceprezes Centrum Badawczo Rozwojowego BioStat® "Wierzę, że to rozwiązanie znacząco ułatwi kontakty lekarzy i pacjentów."
 

 

Specjaliści dla pacjentów

Platforma haloDoctor, która ruszyła w połowie marca łączy w sobie intuicyjność i wielozadaniowość. Dzięki połączeniu programu do gabinetu Medfile® EDM, poprzez który tysiące specjalistów prowadzi już Elektroniczną Dokumentację Medyczną swoich pacjentów oraz nowoczesne kanały komunikacji, takie jak: czat, wideorozmowa, telekonsultacja; lekarze mogą swobodnie realizować usługi z zakresu telemedycyny z zachowaniem całej dokumentacji lekarskiej pacjenta. Ponadto, przed zapisaniem się na wizytę pacjent może w formie elektronicznej przesłać specjaliście swoje dokumenty medyczne.

Na platformie haloDoctor można szybko i łatwo wybrać specjalistę, od którego porady oczekuje pacjent. Na kanwie doświadczeń związanych z e-Zdrowiem wypracowaliśmy system umożliwiający kompleksowy, a zarazem przejrzysty sposób rejestracji pacjentów na e-Wizyty. Wystarczy wybrać specjalistę spośród kilkudziesięciu dostępnych na platformie haloDoctor. Następnie pacjent wypełnia niezbędne dane i wybiera kanał kontaktu ze specjalistą.

Jasny proces opłat (pacjenci wiedzą ile zapłacą za e-Wizytę jeszcze przed jej realizacją) jest możliwy dzięki elektronicznemu systemowi realizowanemu przez: PayU, PayPal i karty płatnicze.

Szymon Błąkała, MedfileW pełni gotowy system do realizacji e-Wizyt został przygotowany przez ekspertów IT Medfile®, we współpracy ze specjalistami medycyny: "Opracowanie kompletnego systemu, wraz z testowaniem i implementacją, to ponad pół roku pracy w sumie kilkunastu osób w trzech zespołach" – wyjaśnia Szymon Błąkała członek rady nadzorczej Medfile S.A. i lider sekcji R&D w Centrum Badawczo-Rozwojowym BioStat® - "Celem naszych działań było maksymalne uproszczenie i przejrzystość platformy, zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. Dążymy do tego, aby osoba potrzebująca zdalnej porady medycznej miała możliwość jak najszybszego kontaktu z lekarzem specjalistą, w sposób nie tylko wygodny i bezpieczny.”
 

Kompleksowa obsługa pacjentów

Kompleksowa diagnostyka pacjentów proponowana na poziomie telemedycyny w zakresie platformy haloDoctor powstała z myślą o pacjentach, których ograniczają bariery terytorialne w dostępie do specjalistów lub oczekiwanie w kolejce do specjalisty może mieć negatywny wpływ na ich stan zdrowia. Na platformie haloDoctor można uzyskać konsultacje już w ciągu kilkunastu minut z wybranym specjalistą.

W aktualnej sytuacji epidemii COViD-19 Narodowy Fundusz Zdrowia Rekomenduje prowadzenie świadczeń w formie teleporad w zakresie lekarza POZ, pielęgniarki POZ oraz położnej POZ, celem zminimalizowania kontaktów osobistych z pacjentami.

 

Konsultacje na jednej platformie

Rafał Piszczek, CEO Medfile

 

"Stworzona przez zespół Medfile® kompleksowa platforma wprowadza medycynę na nowy poziom: haloDoctor zamyka cały proces e-Konsultacji w jednej wielomodułowej aplikacji Medfile®. Nie ma przesady w przekonaniu, że uruchomienie platform telemedycznych rozpoczyna nową epokę w medycynie, w relacjach pacjenta z lekarzem. Zmieni się bowiem tak wiele, że w tej chwili nawet trudno wymienić czy choćby opisać wszystkie konsekwencje"  twierdzi Rafał Piszczek, CEO Medfile.pl.

 

Zapraszamy do korzystania ze zdalnych porad i konsultacji haloDoctor.pl

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
W jakich godzinach specjaliści na platformie haloDoctor są dostępni dla pacjentów? 

Lekarze na platformie haloDoctor, są dostępni dla swoich pacjentów praktycznie 24/7. Każdy specjalista sam ustala swój harmonogram, dlatego niektórzy są dostępni tylko od poniedziałku do piątku, w tradycyjnych godzinach. Z kolei inni obsługują pacjentów na haloDoctor, w godzinach nocnych święta, czy weekendy.
 

Jakich specjalistów możemy znaleźć na platformie haloDoctor?

Platforma haloDoctor oferuje bardzo cały wachlarz specjalistów z każdej dziedziny medycyny. Współpracujemy z: pediatrami, ginekologami, kardiologami, psychologami, czy neurologami. To tak naprawdę tylko mała część wszystkich specjalistów, którzy oferują pomoc na platformie pacjentom.
 

Czy proces umawiania się na e-Wizytę na platformie haloDoctor jest skomplikowany?

Nie, jest on bardzo prosty i intuicyjny, tak naprwdę wystarczy, że:

  1. Wybierzemy lekarza oraz umówimy się na pasujący nam termin,
  2. Opłacimy usługę za pośrednictwem przelewu lub payU,
  3. Wybierzemy sposób komunikacji z lekarzem (czat / wideorozmowa),
  4. Uzyskujemy fachową pomoc, odpowiedzi na wszystkie nasze pytania, a dodatkowo w razie potrzeby e-Receptę na leki. 
Copyright © Medical-Market-Research
English