Jak zwiększyć dochodowość nowego Gabinetu? Kampania w Internecie i mediach społecznościowych.

program do gabinetu

Media społecznościowe odniosły sukces, pomagając wielu firmom zdobyć klientów i zwiększyć przychody. Właściwe użycie tych narzędzi może mieć taki sam wpływ na praktyki medyczne. Kluczową jednak frazą jest "właściwe użycie".

Aby właściwie korzystać z mediów społecznościowych, Twój Gabinet powinna podjąć kilka kroków, aby uzyskać pożądany efekt w postaci lepszych wyników. Wskazówki te sprawdzają się w przypadku firm we wszystkich branżach, a więc również Twój gabinet lekarski powinna odnieść podobne korzyści. Rozważ skorzystanie z poniższych wskazówek, aby rozwinąć program mediów społecznościowych, który pomaga zwiększyć dochody i zyski dla praktyk medycznych dzięki działaniom w social media.
 

Polepsz rentowność gabinetu lekarskiego

Katalog możliwości reklamowania się w Internecie jest obecnie ogromny: podstawą jest jednak aktywność i aktualność informacji o Twoim Gabinecie m.in.:

1.     Fundamentem działań, od których należy rozpocząć, jest aktualna i atrakcyjna, ładnie wyglądająca strona internetowa (portal www Gabinetu). Zawierająca podstawowe informacje o usługach, dane kontaktowe. Bardzo atrakcyjnym dla pacjentów elementem jest możliwość rejestracji na wizytę Online i czytelna prezentacja dostępnych dat/godzin najbliższych wizyt.

2.     Założenie konta w Google+ . Na tym kanale – podobnie zresztą jak na każdym innym – należy umieścić aktualne dane kontaktowe firmy, godziny otwarcia i kilka innych elementów (w tym zdjęcia).

3.     Konta w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter a nawet LinkedIn). Tutaj należy zdecydować jaki kanał jest dla naszego Gabinetu najlepszy. Obsługa bowiem każdego kanału/konta zajmuje trochę czasu.

4.     Posiadając powyższe warto pomyśleć o:

·       Opiniach twoich klientów. Poproś zadowolonych klientów, aby umieścili opinie na twój temat w internecie.

·       Założeniu płatnej kampanii adwords w google.

·       Kampanii płatnej na kanale Facebook – daje on duże możliwości doboru grupy docelowej (wiek, płeć, dane demograficzne, lokalizacja np. w obrębie jednego miasta, regionu, powiatu).

 

Kreatywna strategia

Zaprojektuj kreatywną strategię, aby zmaksymalizować wykorzystanie mediów społecznościowych. Niezależnie od tego, czy wybierzesz najpopularniejsze opcje, takie jak Facebook, Twitter, LinkedIn czy mniej znane, ale skuteczne witryny mediów społecznościowych,  strategia zwiększania przychodów i kontrolowania kosztów będzie działać, jeśli Twoi pacjenci zareagują na wykazywane zaangażowanie. Jeśli doświadczasz wysokiego poziomu kreatywności, możesz użyć witryn multimedialnych, takich jak YouTube, aby dostarczyć wiadomość w postaci krótkich filmików edukacyjnych. Tu ciekawym przykładem jest Medfile – program dla lekarzy i fizjoterapeutów, który posiada na stronie przewodnik użytkownika. Klient na podstawie instrukcji i filmów może poznać działanie poszczególnych funkcji programu do kompleksowego zarządzania gabinetem lekarskim. Program dostępny jest w wersji web, a także w postaci aplikacji iOS i Android.

Upewnij się, że twoja konfiguracja kont w mediach społecznościowych zapewnia dwukierunkową komunikację, a nie służy jednie przekazywaniu informacji. Opinie pacjentów mogą być bardzo ważne, więc daj im możliwość komunikowania się z Tobą. Możesz przedstawić krótką ankietę z ważnymi pytaniami, prosząc jednocześnie o odpowiedzi od swoich pacjentów. Odpowiedzi te ujawnią postrzeganie twojej praktyki przez pacjenta, dostarczając cennych informacji o potencjalnych ulepszeniach, które możesz wprowadzić, aby ją poprawić. Firmy wykorzystują tę technikę do lepszego zrozumienia preferencji swoich klientów, lekarze mogą wykorzystywać tę dwukierunkową komunikację, aby dowiedzieć się więcej o oczekiwaniach swoich pacjentów.

Kontroluj zawartość, której używasz na stronach mediów społecznościowych, aby mieć pewność, że oferujesz potrzebne i pomocne informacje. Nie ma znaczenia, czy sam napiszesz treść, czy ją przekazujesz innym. Kluczem jest zachowanie kontroli nad swoimi wpisami. Rozważ zaoferowanie pacjentom czegoś "za darmo", takiego jak e-książki o zdrowszym stylu życia lub rozważ prowadzenie bloga.

Ustal cele  mediach społecznościowych i śledź wyniki. Zdecyduj, jakie wyniki docelowe chcesz i mierz swoje postępy. Na przykład, jeśli chcesz zwiększyć zyski z praktyki o pięć procent, stwórz strategię mediów społecznościowych, która Twoim zdaniem spełni ten cel. Mierzenie wyników zapewni ci dowód sukcesu Twojej strategii. Nawet jeśli nie osiągniesz pożądanych rezultatów, śledząc postępy, dowiesz się, które części Twojego planu działają sprawnie, a które wymagają poprawek.

 

Wiecej ciekawych informacji na temat poprawy rentowności i zwiększenia zysków gabinetu znajdziesz na naszym blogu: programu do gabinetu Medfile.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czy można umówić się z nami na spotkanie, aby lepiej poznać Medfile?

Jak najbardziej tak. Istnieje możliwość, aby z naszymi pracownikami biura obsługi klienta, umówić się na bezpłatną prezentację całego systemu Medfile. 
Umów się z konsultantem na spotkanie i dowiedz się wszystkiego o Medfile oraz dodatkowo zapytaj o wszystkie nurtujące cię kwestie. Zadzwoń pod numer telefonu: (+48) 530 610 330 i umów się na spotkanie online. 

Jakie pakiety można wybrać w Medfile?
  • Medfile Free — darmowa wersja programu, która w większości przypadków jest idealna dla indywidualnych praktyk lekarskich,
  • Medfile Plus — stanowi genialne rozwiązanie dla mniejszych placówek medycznych,
  • Medfile Premium — jest najczęstszym wyborem klientów, w tym pakiecie zyskujemy już dodatkowe możliwości takie jak: płatności online, czy integracja z drukarką fiskalną,
  • Medfile Business — najczęściej wybierany przez duże placówki medyczne, ponieważ oferuje najwięcej funkcji, m.in. integracją z portalem ZnanyLekarz.pl. 
     
Jaki powinien być cel działań w mediach społecznościowych?

Każdy cel, który definiujemy w swoim przedsiębiorstwie, powinien być SMART dzięki, któremu zwiększymy szansę na ich realizację. Opisuje on pięć cech, jakie powinien spełniać dobrze sformułowany cel:

  • S – czyli Sprecyzowany
  • M – czyli Mierzalny
  • A – czyli Atrakcyjny
  • R – czyli Realistyczny
  • T – czyli Terminowy
Zobacz także
Copyright © Medical-Market-Research
English